Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Péče o starého nemocného otce

1.1.2020 | Alena

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, mám starého nemocného otce, který bydlí odměně 250km.Chtela jsem,aby byl v mém bydlišti v domově důchodců a měla jsem o něm větší přehled.Ted jsem zjistila, že to odmítal, protože se o něj stará cizí osoba bere na něj pečovatelské dávky a jeho stav je bídný.Ci mi poradíte abych ho dostála blíže ke svému bydlišti.Je mu 88 let a dotyčná osoba ho má zcela zmanipulovaného.Nemohu se nato dívat, chtěla bych poradit.Dekuji moc.

"Dotyčná" osoba se však o něj stará, věnuje mu svou pozornost a poté požádala o příspěvek na péči. Obávám se, že o bližší DD jste měla postarat a zajistit dříve, dnes už je zřejmě pozdě. TT


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: