Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Péče o starého dědu

11.10.2013 | Veronika

Dobrý den,
ráda bych se zeptala na koho se obrátit, když se moje maminka a babička starají o 93 let starého dědečka, který už je fyzicky nemohoucí a nelze se o něj už 24 hodin starat (psychický velmi náročné) mamince je 65 let, babičce 89 let...dědeček mývá hodně špatné nálady, bývá někdy i zlý a péče o něj není již opravdu možná. Existují nějaké ústavy, kam by šlo dědečka umístit aby se tam o něj starali?

S problematikou nálad a poruch chování dědečka může pomoci praktický lékař i s tím, co by doporučil dál. Umístění je vhodné konzultovat sociální odbor.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: