Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


péče o seniory - jak začít

22.4.2013 | František Formánek

Dobrý den, před nedávnem jsem se staral o mého dědečka po mozkové mrtvici v jeho domě po několik měsíců než zemřel. Vzhledem k tomu , že po něm zůstala rodinný domek a tomu že mne tato činnost velmi naplňovala bych rád domeček využil jako seniorské bydlení či dům s asistenční službou pro seniory z měst , kteří mají ve městě vysoké náklady a téměř žádné možnosti klidného stáří. Rád bych se zeptal co by jste mi poradili a co musím splňovat ? Přemýšlel jsem o práci na částečný úvazek a částečně v tomto působit jako OSVČ. Případně bych rád v budoucnu tento záměr dále rozvíjel i ve více domech a zaměstnal osoby jako asistenty pro seniory. Je toto možné i jako osvč a co by osoby či já museli splňovat abychom mohli pečovat a případně žádat o podporu v této činnosti? Velice děkuji za odpověď i případné odkazy, velmi rád bych se tomuto ikdyž jsem ještě mladý věnoval, jelikož tuto činnost považuji za aktuální a pro seniory potřebnou. přeji pěkný den FF

Bylo by vhodné, abyste se na podobné, současné zařízení podíval a konzultoval problematiku nejen s místním ekonomem. Uvážil, zda senior z města, který je zvyklý na ruch ulice při výhledu z okna, ochotně a rád přejde do domku s klidným výhledem do zeleně, aniž by byla prvořadá finanční otázka, tedy komu bude určený. Uvážil kvalifikaci vašich potenciálních zaměstnanců a důvodů, proč projeví zájem o profesi pečující. Zda chcete založit denní stacionář, či celodenní 24 hodinové zařízení, kde je k dispozici i zdravotní sestra. Pak se teprve zamýšlel nad formou pracovních úvazků. Možná, že dojdete k závěru, že by se mohlo jednat o bezvadné kontaktní centrum i s kavárnou, budete-li mít k dispozici např. baristku.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: