Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Péče o seniora s alzheimerovou chorobou

28.5.2018 | Kateřina

Dobrý den. Chtěla jsem se zeptat. Muj děda má alzheimra. Já mám v plánu si udělat rekvalifikační kurz jako sociální pracovník a pečovatelka. Napadlo mě, jestli bych se s tím kurzem mohla do budoucna o dědu starat sama. Vzhledem k tomu ze ho babička odmítá dat do nějakého zařízení. Je vůbec možné se takhle starat a pecovat o rodinného příslušníka? Děkuji za odpověď.

Samozřejmě se lze starat o svého rodinného příslušníka s DAT v domácím prostředí. Záleží jak rodina zvládá projevy této choroby, především případné poruchy chování, jak má rodina zajištěnou případnou profesionální pomoc. Znalosti o chorobě jsou nezbytné. Není špatný kontakt se svépomocnou skupinou zaměřenou na DAT. TT


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: