Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Péče o rodiče.

13.12.2018 | Pavla

Mám dlouhodobý problém,matka 80 let 10 let se léčí s parkinsonovou chorobou a navíc se přidala demence v podstatě je připoutaná na lůžko.Veškerou péči zajišťuje můj 82 letý otec.Stav matky se neustále zhoršuje a mám obavy hlavně o otcovo zdraví. Bydlím 50 km od jejich bydliště a pravidelně jednou týdně se po dobu těch 10 let podílím na péči.Samozřejmě uklid,praní ,vaření hygiena a ostatní.Mám více prací na DPP a budu muset jezdit častěji a odmítnout nějaké pracovní možnosti.Mám sice sestru, která bylí pouze 12 km od rodiču,ale zájem prakticky nejeví.Naléhám na otce aby ji přinutil,vlastně ke spolupráci.Prý nemá zájem a nikoho nutit nemůže. Co se týká mne,tak jsem pro ni pouze něco méněceného a mě ignoruje a v podstatě jsme si cizí,takže jakákoliv komunikace je bezvýsledná.Navíc ji matka neustále omlouvá a je pro ni tím nejlepším.Asi na to 2 roky apeluji,abychom si tu starostlivost o rodiče rozdělily.Všechno zbytečné já pracuji a ona nemusí.Je mě jasné,že si pořádek musí udělat rodiče.Ale oni se obrací neustále na mě.Tady platí zvyk je železná košila. Prosila bych o to,abych na ni nemusela neustále doplácet,kam se obrátit.Stav matky se neustále zhoršuje a otec prakticky neví co je to spánek.Děkuji

Lze se obrátit na profesionální služby, na zdravotně sociální odbor ÚP. Podívejte se na obdobné dotazy poradny (TT)


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: