Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Péče o prababičku

14.9.2016 | Hrdinová Eliška

Krásný den, mám dotaz ohledně mé prababičky, babička se o ni má starat, bere za ni příspěvky, hned co jí přijde důchod vezme ji ho, prababička je teď po operaci nádoru na střevě, moje matka ji ještě zažádala o zvednutí příspěvků, jenže naše babička není věčně doma, každou sobotu nespí doma a každý den trajdá všude možně a ještě si půjčuje. Říká jak nemá peníze a odjela si na dovolenou do Chorvatska a prababicku nechala doma samotnou( už není schopna si ani ohřát jídlo) vývod, co ma z břicha si sama vyčistit neumí. Já čekám miminko, nemohu tam jezdit každý den a hlídat jí, když jsem upozornila babičku, že takhle to nejde, ještě me vynadala a vyhodila. Chtěla bych prababicce pomoci, kam mohu zajít, aby šla třeba někam do Peč. Domů ? Je ji 90 let, bezproblémova .. Chodit ještě může, jen prostě už potřebuje s nějakými úkony pomoci. Děkuji Eliška H.(18)

Zkuste situaci s možností přestěhovat se do pečovatelského domu probrat s prababičkou. Nepředpokládám, že bude souhlasit. Nebylo by vhodnější probrat péči o vývod s ordinací praktického lékaře? S možností zavedení služby Home care, se souhlasem prababičky. TT


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: