Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


péče o otce

3.7.2011 | šárka

dobrý den, mám dotaz, otci bude v srpnu 87 let,bydlí na vesnice v malém RD,dalo by se říct,že je skoro soběstačný,ale na druhou stranu tvrdí, že nemůže být sám. Má na mne a sestru nesplnitelné požadavky, např.by jěště chtěl chovat koně starat se o hospodářství, protože to dělal celý život.Bohužel už mu to jeho stav nedovoluje,tak jen vyčítá,vidí jen svoje požadavky. Já jsem samoživitelka s dcerou, která ještě studuje, sestra má manžela po mozkové mrtvici a dvě děti,12 a 9 let.Prozatím mu jezdím pomáhat, starám se domácnost a drobnou údržbu kolem domu, ale on si mou pomoc představuje jinak.Ráda bych jej už umístila do DD,ale s tím nesouhlasí sestra a otec se taky moc nadšeně na to netváří,ale už to přestávám vše zvládat. Můžu jej k tomu nutit,taky co k tomu potřebuji.Děkuji

Nutit otce nemůžete, k umístění do domova pro seniory je potřeba jeho souhlas. Bylo by vhodné dohovořit i se sestrou na jiném řešení pomoci.


Život bez bariérFamily Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: