Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


péče o osobu po mrtvici

29.9.2011 | Jaroslava Petrboková

Dobrý den, prosím o, radu, jak postupovat v případě následné péče o bývalého manžela, který je po mrtvici a je nesamostatný (55 let). Dcera: pracuje a bydlí v jíném městě, přítelkyně, se kterou žil se o něj nechce starat. Můj dotaz zní, zda existuje nějaká zařízení, kde by mohl žít tak, aby o něj bylo postaráno (rehabilitace, péče o domácnost a o něj samého) a neměl pocit, že jde o nějaký ústav. A dále prosím, jestli máte informace, zda může být nařízena péče o něj bývalé manželce (jsem 10 let rozvedeni). Děkuji za odpověď. J. Petrboková, Svor

Existují zařízení a organizace věnující se rehabilitaci po cévní mozkové příhodě. Podívejte se např. na http://www.helpnet.cz/telesne-postizeni/poskytovatele-sluzeb. Péče vám nemůže být nařízena.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: