Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Péče o osobu + mateřská

8.12.2004 | Ahoj

Dobrý den,
máme postižené dítě a manželka pobírá péči o osobu blízkou nebo jinou.Já jsem normáně zaměstnán u firmy jako zaměsnanec.
Čekáme další dítě a chtěl jsem se zeptat jestli můžu pobírat já mateřskou a být normálně dále zaměstnán u firmy a manželka dále pobírat péči o osobu blízkou.

A na jaké dávky ještě máme nárok?

Otec dítěte může jít na mateřskou (rodičovskou) dovolenou, ale bude pobírat pouze rodičovský příspěvek. Hlavní problém však nastane s velmi nízkým příjmem rodiny, proto bude nejlepší, když se obrátíte na sociální odbor vyplácející příspěvek na péči o osobu blízkou.

Odpovídá Kateřina Dušková (Česká asociace pečovatelské služby)


Život bez bariérFamily Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: