Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Péče o osobu blízkou dlouhodobě nemocnou

1.3.2011 | Kiliánová

Prosím Vás,můj otec 75let je po mozkové mrtvici ochrnutý na pravou ruku,diabet.na inzul.špatně mluvící,od loňského roku na dialýzea nyní po amputaci nad kolenem levé nohy,bez možnosti protézy.Minulý týden propuštěn z LDN domů,tatínka jsem si nastěhovala k nám má je u nás i nahlášen k trv.pobytu.Potřebuje stálou péči,budu o něj pečovat.Kde a na jakém úřadě se mám hlásit ?Bude se mi ta doba počítak k důchodu?Co zdravotní a sociální bude za mě platit stát? Děkuji za odpověď.

Přečtěte "Příspěvek na péči" v častých otázkách. Při přiznaném příspěvku od 4000 Kč se doba do důchodu započítává, na pojištění přispívá stát.


Život bez bariérFamily Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: