Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Péče o osobu blízkou a nárok na důchod

23.2.2016 | Janko Mikulčík

Dobrý den,
chtěl bych pečovat o svoji vlastní tetu (sestra mé matky). Je aktuálně zařazena do druhé kategorie nesoběstačnosti a pobírá příspěvek 4000 Kč. Chtěl bych se Vás zeptat, zda by se mi tato péče započítávala do důchodu, jako kdybych byl plátcem příslušného pojištění?
Další otázkou potom je, zda je nutné s tetou žít ve společné domácnosti nebo je nutné být u ní oficiálně trvale bytem, abych mohl dobu péče započíst do někdy v budoucnu vyřizovaného, svého důchodu?
Děkuji za Vaši reakci a Váš čas.

Na obě otázky odpověď ano. (T.T.)


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: