Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


péče o osobu blízkou

16.5.2020 | Hana Tomanová

Dobrý den, chtěla bych ukončit pracovní poměr a starat se o svoji 80. letou matku, která má stupeň postižení III. Žije se svým mužem (85 let), kterého to už hodně zmáhá a proto se potřebuji postarat už já. Když bych se přihlásila na Úřad práce abych mohla pobírat podporu v nezaměstnanosti, tudíž budu vedena jako uchazeč o zaměstnání a budu si muset hledat takové zaměstnání, abych to mohla skloubit s péčí o nemocnou matku. Je mi 55 let a myslím, že bude dost těžké sehnat nějakou práci, kterou bych mohla skloubit s péčí o nemocnou matku. V nynější práci to nejde, proto chci odejít. Zajímalo by mě tedy, jestli mě Úřad práce při nabízení práce bude přihlížet k tomu, že potřebuji práci třeba jen na pár hodin denně, abych se při tom, mohla starat o matku. Z minulé evidence na Úřadě práce mám totiž zkušenost, pokud nenastoupím na nabízená místa, tak mě hrozili vyřazením. Tenkrát jsem ale ještě neměla péči o osobu blízkou. Děkuji Tomanová

Není mně jasný dotaz. Je spíše potřeba domluvit se s pracovnicí na ÚP, co vlastně potřebujete, či chcete. TT
Navíc upozorňuji, že aktualizace stránek "pečující" koncem ledna už v roce 2019 skončila! Poradna ukončena.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: