Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Péče o osobu blízkou

12.10.2011 | Hanka

Dobrý den, bydlím v domácnosti s mou babičkou (92) v jedné domácnosti. Za nedlouho mi bude končit rodičovský příspěvek tudíž se budu muset poohlédnout po nějaké práci, ale bohužel babička nemůže zůstat sama doma. Sama si nezatopí nedonese dřevo uhí, nenavaří a další jiné běždné každodenní úkony. K lékaři nedojde sama, léky ji chystám. Špatně se jí vstává a chodí s francouzkou holí jen co noha nohu mine. Do vany nevleze takže večerní umývání taky obstarávám já. Chci se zeptat jestli máme nárok na nějaký příspěvek o osobu blízkou protože protože práce mimo domov nepřichází v úvahu a bez prostředků taktéž nemůžeme zůstat.
Kdysi bylo že osoby nad 80 let dostali péči automaticky, ale mám dojem že je to už dávno zrušené.
Moc děkuji za odpověď Hanka

Přečtěte v naší rubrice Nejčastější otázky "příspěvek na péči".


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: