Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Péče o osobu blízkou

14.11.2011 | Martina

Dobrý den,
moje matka)83let) má Alzheimerovu chorobu a pobírá přízpěvek na péči 12000,-Kč(nejvyšší stupeň).Stará se o ni můj manžel, který je v inv.důchodu.Přemýšlím o tom, že odejdu z práce a budu se o matku starat 24 hodin denně sama.Mám se jít nahlásit na úřad práce a být nezaměstnaná, nebo mě náleží nějaký přízpěvek když budu pečovat o osobu blízkou?

Pokud se budete starat o maminku vy a dohodnete se na této varientě s manželem, který zatím poskytuje péči, tak příspěvek byste měla převzít vy, pokud byste byla nezaměstnaná a nahlásite se na úřad práce.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: