Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


péče o osobu blízkou

30.11.2011 | Danulijka53

Dobrý den,moje matka má II. stupeň - středně těžké závislosti ,chodí o berlích a když jsem v práci tak je sama doma od 6.00 hod do 16.00 a pak přijdu domů a jdu rovnou nakoupit a hned k ní domů a postarat se o vaření a úklid a jiné věci.tak mám ještě dotaz jestli musím u ní spát a docházet od ní ještě do práce při tomto stupni středně těžké závislosti , nebo můžu k ní docházet i z domova . Ona si myslí že u ní musím být 24 .hodin a starat se o ní kdzž bere příspěvek 4000 kč Děkuji za odpověď

Jestliže vaše maminka je nevývratně přesvědčena, že v noci potřebuje pomoc /například při chůzi o berlích při nočním močení/ může svůj příspěvek na péči rozdělit denní, t.j. na úkony, které jsou v kompetenci pečovatelské služby, což zatím vykonáváte vy a noční, které v kompetenci nejsou, obojí bude platit zvlášť.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: