Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Péče o osobu blízkou

27.8.2012 | Lucie

Dobrý den,mám tetu 65let,její přítel s kterým žije více jak 20let má rakovinu(nemoc z povolání-těžil uran),už půl roku má 3xtýdně chemoterapie,která ho připravuje o veškeré síly.Na záchod zvládá jen minimálně za den,většinou musí na mísu a poslední dobou ani nestihne moč udržet,činnost nemůže vykonávat žádnou.Teta vše obstarává.Zajímá mne, jestli má teta nebo její přítel nárok na nějaký příspěvěk,jelikož ta péče je stále více náročnější.Předem díky za odpověď.L.Beláčková

Přečtěte si rubriku nejčastější otázky "Příspěvek na péči" a v poradně odpovědi na obdobný dotaz.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: