Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


péče o osobu blízkou

24.3.2011 | jana

maminka trpí vas.demencí,76let,bydlí u nás,mám přiznaný příspěvek na péči 4000kč.Poslední dobou se stav velmi zhoršil,s manželem pracujeme na protisměny,aby byl stále někdo doma,zkoušeli jsme,aby s maminkou byla ošetřovatelka,ale bylo to problematické,nevyhovující.Maminka vyžaduje trvalou péči,chtěla bych,aby důstojně dožila doma,mám 8 let do důchodu,aby za mě stát zaplatil soc.pojištění budu se muset evidovat na úřadu práce,mohu tedy dát výpověd v práci já nebo se mám se zaměstnavatelem dohodnout,aby mi dal výpověd on?Pokud bych zůstala doma do jaké výše mohu příspěvek dostat a je-li možnost nějakého přivýdělku např.brigáda o víkendu kdy je manžel doma.

Těžko mohu odpovědět do jaké výše může maminka dostat příspěvek, záleží na novém zhodnocení jejího stavu, závislosti na pomoci další osoby. Obecně do 12 000 Kč. Bude-li zajištěna péče o maminku, můžete si přivýdělat.


Život bez bariérFamily Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: