Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Péče o osobu blízkou

11.6.2011 | Stránská

Dobrý den,
jsem v rodině hlavní pečující o dlouhodobě nemocného otce, který má přiznán stupeň závislosti, tzn. - zdravotní pojištění platí za mě stát, jsem hlášena na soc. úřadě. Jako další pečující je uvedena na soc. úřadě matka, která je v důchodu - v péči se vzájemně doplňujeme. Chci se zeptat, pokud bych potřebovala odjet na 2 - 4 týdny do zahraničí, zda to musím hlásit sociálnímu úřadu nebo zdravotní pojišťovně, v péči o otce by po tu dobu matce pomáhali sourozenci. Děkuji za odpověď, Stránská.

Pokud zajistite adekvátní péči o nemocného otce, /jak píšete, zajistí matka/ při vaší krátkodobé cestě do zahraničí, není žádný problém, netřeba nic řešit.


Život bez bariérFamily Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: