Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


péče o osobu blízkou

23.6.2011 | Haasová

Pečuji o svoji 90letou maminku již 11let.Jsem hodně unavená a nemocná a ráda bych péči a odpovědnost za ni předala jiné osobě v rodině. Jak mám, prosím, postupovat?
Děkuji
DH

Proberete s rodinnými přislušníky svou situaci, nahlas sdělíte to, co jste zde písemně napsala. Že je nutná další výpomoc, neboť není možné ani vhodné, aby péči vykonávala dlouhodobě pouze jedna osoba, pokud tomu tak je. Kromě rodinných příslušníků lze požádat i o profesionální pomoc, v případě, že vám rodina vysvětlí, proč se na péči nemůže podílet.


Život bez bariérFamily Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: