Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


péče o osobu blízkou

6.8.2014 | BARBORA ORLTOVÁ

Dobrý den, mám takový dotaz maminka se v lonském roce vzdala práce a požádala stát o péči o osobu blízkou na babičku po dobu vyřizování byla přihlášena na úřadu práce pečovala o babičku a pobírala podporu v nezaměstnanosti po vyřízení babičce stát přiznal příspěvek ve výši 4000kč maminka byla nucena se odhlásit z úřadu práce tudíž nedostává podporu v nezaměstnanosti ale nedostává ani žádný jiný příspěvek ani socialní dávky Má nárok na nějaký příspěvek od státu když je ted naprosto bez příjmu?? Děkuji

Maminku "platí" babička, o kterou se stará a dostává tudíž 4000 Kč, jestli se ovšem s babičkou nedohodly jinak.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: