Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Péče o oba rodiče

21.11.2016 | Pavla

Dobrý den, prosím o radu. Tatínek (79) prodělal těžkou mozkovou mrtvici s poruchou stability a po 4 měsících v nemocnici se pokouší zaběhnout v domácím prostředí. Maminka (72) má následky po zlomenině obratle a v době otcova pobytu v nemocnici prodělala lehčí mozkovou příhodu. Otec se doma pohybuje jen pomocí chodítka, péče o něj je pro matku náročná, navíc není řidič. Uvažuji, že ukončím pracovní poměr a budu se o ně starat. Kde zjistím možnosti a za jakých podmínek? Je nárok na nějaký příspěvek? Děkuji za odpověď.

Přečtěte si, prosím, odpovědi na identické či podobné dotazy v poradně. TT


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: