Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Péče o nemohoucího

5.12.2015 | Iveta H.

Dobrý den,Moje matka(70) si vzala k sobě svého bratra,(mého strejdu 68),který je několik měsíců po operaci krčku,ale nechodí,má pleny,je celkově takový zmatený,nevidí,má problémy s mluvením.Ve zprávě z nemocnice má napsáno,že má nefrosklerózu,cirhózu jater.Mamka to myslela dobře,že si ho vezme k sobě,tak že se třeba zlepší.Ale spíš se to horší,nesnaží se ani cvičit.Kde si má zažádat o přijetí do LDN?už je toho na ní opravdu moc.

Bylo by vhodné si nejdříve přečíst odpovědi na identické otázky. Maminka by měla situaci svého bratra probrat s obvodním lékařem. Je ale otázkou, zda vaše maminka vidí problém stejně jako vy. (T.T.)


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: