Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


péče o nemohoucího

19.1.2012 | Renata

Dobrý den,
Prosím o jakoukoliv radu v naší situaci.
Moje matka je 15 let rozvedená s člověkem, který skoro celý život jenom pil a nepracoval. (bohužel mají dodnes společné trvalé bydliště).Nebyl mu dokonce přidělen ani starobní důchod z důvodu neodpracovaných let. Poslední rok co byl otec po LDNkách se o něho staral jeho bratr, na sociálce za něj i vyzvedával příspěvek v hmotné nouzi. Ale nastala pro nás naprosto neuvěřitelná situace. Jeho bratr z nějakého neznámého důvodu zřídil otci účet na který mu měl příspěvek chodit a on ho měl poslat do poslední nemocnice kde otec ležel. To, že neplatil nic jsme se dozvěděli až se jednoho dne máma vrátila z práce a otec ležel doma v posteli!!! Jen dodám, že otec má ve zprávě napsáno že trpí Alzheimrovou demencí a Parkinsonovou nemocí, měl zavedený pytlík na moč, pleny a prášky na 3 dny. Sanitka pro něj nepřijede, protože není v ohrožení života, že máma není jeho manželka nikoho nezajímá a do LDN ho nechtějí protože je naprosto bez jakéhokoliv příjmu. Já bydlím 100km od nich a mám doma 2 malé děti a bratr je pracovně vytížen. Máma také pracuje a má nemocnou matku a rozhodně se nemůže a hlavně ani nechce o tohoto člověka starat. PORAĎTE PROSÍM co máme dělat??? Pořádnou radu nám zatím nikdo nedal. Ani lékař, sociálka ani policie

O radu bude potřeba se obrátit na zdravotně sociální odbor obecního úřadu.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: