Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Péče o nemohoucí rodiče

18.7.2022 | Jana P.

Dobrý den, žiji ve společné domácnosti se starými a nemocnými rodiči. Protože můj otec ztrácí pohyblivost a zřejmě brzy přestane chodit, budu muset opustit zaměstnání, abych mohla o něho pečovat. Protože mám ale ještě nějaké finanční závazky, bojím se i vzhledem ke všeobecnému zdražování, abych situaci zvládla finančně. Mám nárok na nějaký příspěvek od státu na pečování? Nebo jen příspěvek, který budou pobírat rodiče? Děkuji za odpověď.

Aktualizace stránek "pečující" koncem ledna už v roce 2019 skončila!!! Týká se i poradny!!!


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: