Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


péče o nemohoucí matku

9.9.2013 | Eva Koblihová

Dobrý den!
Moje sestra je v částečném inv. důchodu a pracuje na poloviční úvazek jako rehabil. sestra. Chybí jí ještě cca 20 měsíců do odchodu do starobního důchodu. Teď v létě nám těžce onemocněla 92letá matka a je v LDN. Pokud by se její stav aspoň trochu zlepšil, chtěla by si ji sestra vzít k sobě a odejít do předčasného starobního důchodu. Musela by dodržet 2měsíční výpovědní lhůtu nebo by mohla odejít hned, jak by matce končil 3měsíční pobyt v LDN? Zaměstnavatel totiž trvá na 2měsíční výp. lhůtě, jenže teď nikdo nedokáže říct, v jakém zdravotním stavu pak matka bude a jestli bude možné ji ošetřovat doma.
A ještě něco. Počá se doba ošetřování člena rodiny do následného výpočtu starobního důchodu, až by splnila věkovou hranici ?
S pozdravem Koblihová.

Bylo by vhodné dotaz probrat se sociální pracovnicí na LDN, než s psychiatryní, která na odpověď na vaši otázku není kompetentní


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: