Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


péče o nemohoucí babičku

27.12.2014 | Jitka Koukolová

Dobrý den. Mám babičku, která žila v domě se strýcem a ten zemřel. Babička se do té doby pohybovala a s obtížemi, ale dokázala se s pomocí syna si zajistit své potřeby. Po jeho smrti je ale upoutána na lůžko a musí mít 24 hodinovou péči. Jelikož jsou svátky, tak se o ní starám já, její vnučka, ale nyní musím jít do práce a nevím co mám dělat. Do domova důchodců mám podanou žádost, ale na ostatní péči nemám peníze. Služba zdravotnického zařízení TEREZA je sice zdarma, ale není 24hodin. Z práce odejít nemohu, protože mám ještě doma dceru, kterou živím a hlavně bych už potom práci nesehnala. Babička má ještě dceru, ale ta žije přes celou republiku a je nevidomá, takže tam péče také není možná. Děkuji za odpověď.

Babička pobírá starobní důchod a jistě příspěvek na péči. V případě potřeby si může péči zaplatit. Konzultujte situaci babičky se zdravotně sociálním odborem. V případě možné potřeby lze babičku přijmout na lůžku následní péče, ale záleží na místních podmínkách a skutečných potřebách babičky. (TT)


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: