Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Péče o nemocnou maminku

12.10.2014 | Milada

Dobrý den,mám dotaz ohledně péče o starší ženu.Moji mamince je 81 let a nemůže na nohy.Bolí ji kotníky a špatně chodí.Skoro každý týden někde zakopne a spadne.Já bydlím 50km daleko a jezdím jenom na výkendy,ale to je málo.Chtěla bych ji pomoci,ale mám ještě 4roky do důchodu a tak nemohu být u ní a zůstat bez prostředků.Mohla bych nějak zažádat o pečovatelský příspěvek a být ji oporou ve stáří? Maminka bydlí na vesnici a o domově důchodců nechce ani slyšet.Bydlí sama a když spadne,trvá ji dlouho než vstane.Já ji sice volám ob den,ale to ji nepomůže.Mám strach,že se ji jednou nedovolám,nebo že bude pozdě,abych tam poslala nějakou pomoc.Jsem její dcera a mám o mamku strach.Poradíte mi,co bych měla udělat,nebo kam se obrátit o pomoc? Děkuji za případnou pomoc Milada Daňková.

Podívejte se na podobné dotazy v poradně, na nejčastější dotazy a na odpovědi na ně.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: