Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Péče o nemocnou babičku

2.10.2013 | Pavla

Dobrý den, prosím o radu, na koho se obrátit s prosbou o konzultaci, jak komunikovat se starým a nemocným člověkem. Starám se již několik let o nemocnou babičku. Její stav se zhoršuje. Není schopna se sama o sebe postarat, ale nechce si to připustit. Přestává rozumně uvažovat, začíná být velmi zlá a útočná, takže je velmi složité s ní normálně mluvit. Existuje někdo, s kým mohu konkrétní situace konzultovat.? Děkuji Pavla

Bylo by vhodné konzultovat stav babičky s její ošetřující lékařkou, či psychiatrem, zvážit úpravu medikace. Podívejte se na internetu po heslu vývoj demence a pak zvážit kontakt se svépomocnou skupinou pečujících, jestli taková ve vašem městě je. Případně telefonicky konzultovat situaci s Alzheimerovskou společností.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: