Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


péče o nemocného v nemocnici

31.10.10 | Eva

Dobrý den, mám onkologicky nemocného otce (ochrnutý od pasu dolů, nutné ho již přebalovat, píchat 4x denně morfium), který je v současné době v nemocnici, jinak jsem se o něj starala já s bratrem. Otec si stěžuje, že za celou noc k němu nepřišla žádná sestra, aby ho přebalila. Chtěla jsem se tedy zeptat, jestli existuje nějaký řád, kolikrát za noc má sestra navštívit a zkontrolovat pacienta.
Děkuji za odpověď

Záleží na domácím řádu oddělení, jaká je frekvence nočních návštěv sestry u nemocného, zapisují se do tzv. sesterského hlášení, které má k dispozici staniční sestra, případně vrchní. Nezdá se mi pravděpodobné, že by váš otec dostával morfium jen ve dne, zřejmě se bude jednat o injekce 4x po 6 hodinách, a zřejmě dostává i v noci. Přebalení se řeší vzhledem k plenkám na jedno použití - dle situace a spánku. Stálo by zato situaci konzultovat s vrchní sestrou.


Život bez bariérFamily Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: