Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Péče o nemocného seniora

16.9.2017 | Eva Novosadová

Dobrý den, chtěla bych poradit, bude-li to možné. Pečuji o nemocného manžela, který je po mozkové mrtvici špatně pohyblivý, nemluvící a trpící demencí 2 st. , a to bude o vánocích 12 let. Letos mi bude 73 let a vloni v lednu mi diagnostikovali karcinom prsu. Absolvovala jsem chemoterapii, ablaci prsu a 14 uzlin, ozařování a letos v březnu jsembyla znovu na operaci s metastazou uzlin a nyní opět probíhá chemoterapie. A při tom všem se starám o manžela, který má ještě ke všemu cukrovku a píchá si inzulín. Jsem z toho všeho značně vyčerpaná a nevím jak dál. Děkuji za odpověď, ať je jakákoliv.

V péči o vašeho muže je vhodná a potřebná i profesionální pomoc (pečovatelská služba, home care), s domluvou s praktickým lékařem. Přečtěte si odpovědi na identické dotazy. TT


Život bez bariérFamily Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: