Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Péče o nemocné rodiče

22.3.2011 | irena kadaňková

Mám oba rodiče těžce nemocné ( s rakovinou, několikrát operované ). Před 2 roky jsem si brala roční neplacené volno, abych mohla pečovat a doprovázet rodiče do 60 km vzdálené nemocnice.Jinak bydlím 150 km daleko od rodičů.
Nyní se zdravotní stav jednoho z nich náhle zhoršil a já uvažuji opět o odejití z práce,
ale nevím, jestli budu mít možnost se ještě vrátit zpět ( pracuji ve školství ).Měnit kliniku a přestěhovat rodiče odmítají. Jak mám situaci řešit?

Neznám řadu faktorů, které se na situaci vašich rodičů podílejí, nevím, kolik jde vám let a jaké máte možnosti. Vzhledem k tomu, že píšete o náhlém zhoršení zdravotního stavu jednoho z rodičů, nejdřív jej proberte s praktickým lékařem, co by doporučil on. Zná stav vašich rodičů, vidí i vývoj, zeptejte se, zda je vhodná a možná domácí zdravotní péče, kterou by doporučil.


Život bez bariérFamily Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: