Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


péče o nechodícího

28.2.2012 | Miluna

manželova matka -90let je 2 měs.v nemocnici,nyní 1 m.na LDN.Lékaři ji chtějí propustit a my nevíme co s ní. Kromě manžela jsou ještě 2 sourozenci - v důchodu. My s manželem pracujeme,odcházíme z domu v 7,vracíme se nejdříve v 18 h. Chtějí umístit matku k nám.Prý se přes den postarají pečovatelky. To mi taky vadí dávat klíče o domu neznámým lidem.Nevím, co nás čeká. Určitě mě ale neláká představa, že po náročném dni budu muset matku umývat,prát prádlo-ona si totiž plíny sundává a matlá se ve výkalech.V noci prý křičí,stále někoho volá.Takže se ani nevyspíme a ráno znovu do práce.Nejí normální stravu,jen kaše atd. Nevím, kde vezmu sílu a energii po večerech ještě chystat stravu. Co mi poradíte? Je normální takového člověka umisťovat domů?děkuji.

Ano, je normální umísťovat takového člověka umisťovat domů. Jenže do prostředí, kde jsou podmínky pro přijetí. A to i po stránce vztahové, psychické i fyzické, asi byste hodnotila jinak situaci, kdyby se jednalo o vaši maminku, nikoliv o vaši tchýni. Přijetí do domácího prostředí je otázkou dobrovolnou, nikdo vás nemůže k péči nutit, domluvte se svým manželem o dalším postupu.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: