Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Péče o matku a podpora

8.10.2014 | Jiří Říha

Dobrý den. Pečuji o svou 85letou maminku která si zlomila nohu v krčku.Mě je 56 let a pobíral jsem podporu v nezaměstnanosti (celkem 11x).Mamka pobírá příspěvek na péči ve výši 8000 Kč. Mám já jako pečující o osobu blízkou nárok na nějakou finanční částku ? Někdo tvrdí že ano a někdo že ne. Jak je to tedy opravdu ? O mamku pečuji již třináctý měsíc. Moc děkuji za odpověď

Maminka vás ze svého příspěvku zabezpečuje, staráte se o ní. Takže můžete mít až 8000 Kč měsíčně. Je otázkou, zda pro vás ve vašem věku by nebylo vhodné zajistit si pracovní poměr (v případě, že by byl reálný) a mamince pomocnici hrazenou z jejího příspěvku na péči. Či zvládnout obojí.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: