Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Péče o matku

18.3.2019 | Marie Lattenbergova

Zdravím, mám dotaz, moje maminka má 84 let, začala zapomínat, neznají se pokud ji nesedí u stolu, hygienu nezvládá, neoblece se bez pomoci, neopustí být jelikož špatně chodí a stále se jí motá hlava tedy nemá stabilní rovnováhu, měla zlomené obě nohy, na toaletu dojde, ale někdy se stane že je už pozdě. Chtěla jsem se zeptat zda můžu zadat pečovatelské příspěvek, jsme v jedné domácnosti, ale chodím do práce od 9.00-21.00 hod, tím pádem bych musela zůstat doma. Ptám se jak dál postupovat, do ldn ji nemůžu dát, neboť je velice na mě vázaná. Děkuji za odpověď Lattenbergova

Samozřejmě můžete požádat o příspěvek na péči a z něj platit pomoc. TT


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: