Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Péče o manželku

4.10.2011 | Radek

Dobrý den,
mám mnoho dotazů,ale moc málo odpovědí.Moje manželka v roce 09/2004 prodělala banální operaci středního ucha vlevo.Po opakované operaci se její zdravotní stav natolik zhoršil,že skončila 21 dnů v komatu.Od té doby má trvalé zdravotní následky- pohybové,neslyšící,ztráta paměti atd.A aby toho nebylo málo již 6 let se doprošujeme úřadů zdali mám manželka na něco nárok ( příspěvky).S úspěchem v roce 2010 dostala průkaz ZTP se sluchovou vadou ,ale bylo opomenuto,že následkem operace došlo k daleko většímu zdravotnímu postižení než jen ke ztrátě sluchu.Na základě vydání tohoto ZTP s vadou sluchu na nic nemá manželka nárok.Již 6 let dojíždí manželka 2x v týdnu k odborným lékařům až 100 km od trvalého bydliště a úředníci tvrdí,že na nic nemá nárok.Manželce byla přiznána péče o osobu blízkou III.stupně z které vyplývá,že je závislá na pomoci jiné osoby.Máme dnes již 12-leté dvojčata,které jsou také dlouhodobě nemocné a byla nám přiznána péče I.stupně.Už jsem ze všeho moc unavený a nevím na koho se obrátit.Na úřadech ignorují zkutečné zdravotní stavy mé manželky a dětí.Můžete mi prosím poradit na koho se obrátit?Na právníky nemám dostatek finančních prostředků a péče o mou rodinu je náročná.
Děkuji

Začněte na zdravotně sociálním odboru městského /obvodního/ úřadu, vezměte s sebou nálezy k nimž sestavite stručný obsah.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: