Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Péče o maminku.

20.2.2011 | Sokolíková Libuše

Přeji pěkný den,prosím,mám dotaz.Moje 77letá maminka byla v listopadu 2010 na operaci s kotníkem a její stav ještě nyní není dobrý, nesmí na nohu vůbec šlapat.Pohybuje se na inval.vozíku.Po celou dobu je u nás,sama doma by být nemohla.Příspěvek na péči pobírá 800kč.Já mám část.inval.důchod a jsem vedena na úřadu práce již bez nároku na podporu.Ráda bych se zeptala,jestli bych měla nárok na nějaký příspěvek na péči,alespoň po dobu nezbytně nutnou.Na úřadech nebyli moc vstřícní.Moc děkuji za odpověď.Liba

Pokud pomáháte mamince, tak vás ze svého příspěvku 800 Kč platí.


Život bez bariérFamily Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: