Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


péče o maminku

10.9.2012 | Jana Jordánová

Dobrý den,
chtěla bych vědět o jakou finanční částku můžu žádat v případě, že se začnu starat o maminku, která začíná mít problémy s chůzí a koordinací. Žije sama, loni spadla a byla na opraci obratlí. Nyny spadla a má zlomené žebra. Situaci začíná být taková, že nemůže žít sama. Já bych ale musela přerušit živnost. S jakou částkou můžu počítat. Je možné něco pobírat a při tom živnost nepřerušit? Nevím o tom vůbec nic. Děkuji za odpověď. Jordánová Jana

Nežádáte o konkrétní částku, ale maminka žádá o příspěvek na péči, ten je od 800 do 12 000 Kč. Je otázkou v čem všem je závislá na péči další osoby. Obávám se, že maminka pokud začíná mít problémy s chůzí a koordinací, vůbec nebude mít nárok na příspěvek, maminka potřebuje zřejmě dohled, možná by pomohlo i chodítko. Zkuste probrat její stav s fyzioterapeutem.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: