Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Péče o maminku

27.8.2013 | Květa

obrý den , chtěla jsem se zeptat . Mám maminku 85 let , a starám se o ní už 6 let , sama . Dohromady jsme 4 sourozenci , já bych chtěla aby se sourozenci také podíleli na její péči . Jenže nesouhlasí . Já jsem pracujicí , a oni jsou doma . Tak jsem se chtěla zeptat , mohu podat návrh na soud ? a v případě ano , jak by měl návrh asi vypadat ? děkuji a hezký den Boková

Tyto věci neřeší soud, sourozence soud k péči o matku těžko může donutit. Nedokáží-li se sourozenci o podílu péče domluvit, je třeba obrát se na profesionální placenou službu, ať už terénní nebo ústavní.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: