Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Péče o maminku

10.11.2018 | Miloslava

Dobrý den,u matky se projevují příznaky demence,došlo k rychlému zhoršení.Bydlí v jiném městě, dojíždím vlakem 1 až 2x týdně.Odmítá pečovatelku,má zažádáno o domov pro seniory a příspěvek na péči.Je slovně agresivní,já se neovládám a dochází ke konfliktům.Přestává zvládat běžnou péči o sebe.Nebere řádně léky,neví jaký den je, opakovaně se ptá na.stejnou věc,potřebuje pomoc při koupání.Jsou ale dny,kdy se chová normálně.Je jí 90 let.Je možnost urychlit umístění do domova? Jak jinak tuto situaci řešit?Děkuji.

O dalším postupu se dohovořte s jejím praktickým lékařem. TT


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: