Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


péče o maminku

17.3.2016 | Pavel

Dobrý den potřeboval bych se dovědět pár otázek spojených s péčí o 82letou maminku. Má amputovanou Levou dolní končetinu a podle lékařů hrozí v dohledné době i amputace druhé nohy. Maminka je dlouhodobě po několika mrtvicích méně pohyblivá , ale doteď zvládala, někdy s pomocí přesednout z postele na wc židli. Teď už to nezvládá a pravděpodobně i díky medikaci se cca po 3 hodinách pomočuje a občas když to nezachytím , tak i to druhé. Řeším to nočním vstáváním cca po 2 hodinách a posazením maminky na wc. Přez den si platím paní která je u maminky a stará se o ni. Ale jestli přijde i o druhou nohu , tak už s ní paní tohle nezvládne...já ano já ji unesu.. Pracuji jako řidič a přestávám to s tím nočním vstávání zvládat v práci jezdíme celkem dálky a docela časně. Chtěl bych zůstat doma a maminku důstojně dochovat. Mám dva bratry kteří by mě při tom finančně podpořili, ale nevím jestli a jak se tato doba započítává do důchodu..., odpracovaných let a zda se tam započítává i nějaká poměrná, či průměrná výše ušlé mzdy.
Z čeho a zjakého intervalu se tato průměrná výše započítává?
Jestli jak při nemocenské z posledních třech měsíců , či z průměrné mzdy za za delší období? Ptám se proto , že teď když hrozí amputace druhé nohy , tak si beru stále častěji k vůli mamince volno a tím se mě samozřejmě snížila i mzda.. a to docela dost z cca 26 000 čistého za cca 250 hodin práce až na 15000čistého
Děkuji za odpověď a doufám , že můj výklad problému je trošku srozumitelný Dále bych chtěl poprosit o přímou odpověď a né odkaz na články s podobnou tématikou...ty jsem zkoušel hledat , ale našel sem jeden článek a s odpovědí formou odkazu na ostatní články ....ty sem už nezvládl dohledat.
Ještě jednou děkuji a přeji příjemný den Pavel

Zkuste se obrátit na zdravotně sociální odbor obecného úřadu k podrobnějšímu rozkladu. Doba péče se do důchodu započítává. TT


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: