Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


péče o maminku

2.11.2014 | Klementová

Dobrý den,potřebuji poradit zda mám nárok na nějaký příspěvek .Musela jsem se ujmout mojí maminky která žije sama a začala trpět demencí,jinak se léčí na cukrovku,angínu pektoris...atd hlaví je že postupující demence jí nedovolí se o sebe postarat pez pomoci.Já ale žiji 260km od jejího trvalého bydliště kam se pravděpodobně vrátí na jaře a bude oni pečovat druhá sestra.Péče o maminku mi ale nedovoluje pracovat a bez prostředků nemůžeme zůstat celý půlrok.Proto prosím o radu a předem děkuji.

Na příspěvek by měla nárok vaše maminka /toto se neustále opakuji v odpovědích na dotazy, zkuste si je přečíst/ a ona by měla rozhodnout, kdo jí bude pomáhat a dostávat příspěvek na péči. Postupující demence zřejmě její rozhodování neumožňuje a pak je na rodině, jak se rozhodne, jak se o maminku postará. Byl-li by toto problém, pak je možné i soudně, což určitě není váš případ.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: