Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Péče o dlouhodobě nemocnou babičkuičku

29.12.2014 | Naděžda Bínová

Dobrý den,
prosila bych o odpověď na následující otázku.
Moje maminka, 73 let, dlouhodobě doma pečuje o svou matku, mou babičku, které je 93 let. Babička ležící osoba. Zvažovali jsme, co by se stalo, kdyby moje maminka onemocněla a nemohla se o babičku starat. Mohla bych si já vzít v práci volno z důvodu péče o babičku, a to po dobu nemoci mé maminky?Za jakých podmínek? Pracuji jako učitelka.
Děkuji Vám předem za odpověď.
Přeji šťastný nový rok.
S pozdravem
Naděžda Bínová

Vzhledem k tomu, že se u vás (ve vaší teoretické otázce) jedná o malý kolektiv, bude spíš v popředí vaše domluva, než zákoník práce. TT


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: