Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


péče o dědu

16.2.2012 | Janů Markéta

Dobrý den,mám 78letého dědu,který je 5 let po operaci slinivky,resp.nádoru v ní.Při lékařské kontrole před rokem u něj byl objeven nádor ve střevě v místě,ve kterém se nedá operovat.Nezbývalo než čekat,až nádor naroste a průchodnost střeva zcela uzavře.To se zřejmě právě stalo.Děda již několik dnů bezhybně leží,má plenu,nejí,pije pouza minimálně a z donucení.Je to pro něj i nás celou rodinu velmi frustrující období.Chtěla bych vás poprosit o radu,jak se o dědu co nejlépe ve zřejmě posledních hodinách života postarat.Jakou maximální péči jsme mu my doma schopni poskytnout a jak do něj nějak dostat alespon minimum jídla a jakého.Děkuji

Nevím, z jakého místa píšete, zda jsou reálné uvedené možnosti. Dohovořte se s praktickým lékařem o zavedení domácí hospicové péči, není-li k dispozici, pak o domácí zdravotní péči.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: