Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


péče o člověka bez domova

9.8.2013 | Ivana Vágnerová

mám známého, kterému je 70 let. V soušasné době leží v nemocnici po MP. Předtím bydlel na ubytovně. Protože jeho postižení , související s právě prodělanou mozkovou příhodou, mu nebude umožňovat aby byl sám a jeětě navíc ve velmi vzdáleném městě, ptám se Vás, jak by to bylo polde všech současných platných norem a zákonů, pokud bych ho vzala k sobě a stala se jeho pečovatelkou.On je chodící, ale má postiženu řeč a písmo, dále inkontinenci a zřejmě jako následek MP i potíže s vyprazdňováním. Za Vaši odpověď Vám děkuji. Prosím Vás o seriózní a vyčerpávající informaci. Mně je 72 roků, mám svůj byt a jsemsama.

Seriózní a vyčerpávající informaci vám poskytne ošetřující personál a sociální pracovnice v nemocnici - v případě, že se rozhodnete ujmout se svého známého. Samozřejmě jestli váš známý s uvedeným řešením souhlasí a neuvažoval o jiném. Není žádný právní důvod, proč by se vaše pomoc nedala realizovat.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: