Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Péče o blízkou osobu

2.6.2011 | Jana

Dobrý den, prosím o radu kde žádat o příspěvek a zda na něj vůbec mám nárok.
Jsem v důchodu a celodenně se starám o svoji matku 83 let - má potvrzenou Alzheimerovu chorobu... sama si neudělá vůbec nic, nic si nepamatuje, občas nás ani nepozná.. schovává a vyhazuje věci ( včetně peněz). Péči vykonávám zdarma-žádné peníze mi nedává, ani na jídlo..Nemá absolutně přehled kolik co stojí - všechno je jí jedno..
Měla bych nárok na nějaký příspěvek ???
Děkuji Jana

Bylo by vhodné po řádném psychiatrickém vyšetření podat návrh k soudu o omezení způsobilosti k právním úkonům vaší maminka a stanovení opatrovníka, (což můžete být i vy), ten by pak řešil i její finanční záležitosti. Na příspěvek na péčï se podívejte na odpověď do nejčastěji kladených otázek.


Život bez bariérFamily Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: