Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Péče o babičku

8.6.2011 | Karolína

Již několik let se starám o svoji babičku,která má přiznán 2.st.nemohoucnosti a pobírá tedy i 4.000 příspěvek. Dosud bylo možné zvládat starost o ni při práci,ale nyní se její stav horší a po domluvě v rodině ,bych ráda zůstala doma, abych se o ni mohla plně postarat.Co mám tedy pro to udělat nebo kde co nahlásit, abych měla tuto dobu započítávanou a na co mám nárok co se týče peněz(jen na ty 4.000?)? Moc děkuji za odpověd´

Pokud jste hlavní pečující, doba se započítává a je za vás placeno zdravotní a sociální pojištění.


Život bez bariérFamily Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: