Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Péče o babičku

2.9.2019 | Lucie

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda bych se jako vnučka mohla starat o svou nemocnou babičku?Můj tatínek sice vyřizuje domov pro seniory ale zatím mají plno a nikdo nevíme, kdy se místo v domově uvolní.Babička se o sebe sama starat nemůže.Vzhledem k duševnímu onemocnění, které prodělala, je zcela nezbytné aby žila v bytě úplně sama, bez jakékoliv návštěvy ,nebo pomoci druhých.Představa, že by si nemohla s nikým popovídat , nebo se sama najíst, obléci, je pro ni hrozivá.Bylo by pro ni lepší, kdyby na ni někdo dohlížel a pomáhal ji s věcma, které si sama už udělat nedokáže.Ale ,když už by jsme se domluvili, že se o ní budu starat já, jako vnučka.Tak co bych pro to musela udělat, popřípadě ,za kým s tím zajít ? A zda by byla nějaká možnost, kde vyřídit babičce vozíček? Nemůže chodit.

Kontaktujte zdravotně sociální odbor OU v trvalém bydlišti babičky. TT
Poradna rovněž po deseti letech skončila.


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: