Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Péče o babičku

8.6.2017 | Dita

Dobrý den, bohužel si nevím rady. Moje babička 83 let minuly týden upadla a rozsekla si hlavu, nyní se boji jakéhokoliv pohybu, mysli si, ze se ji to opět stane . Doma s ni zůstala moje maminka 55 let, která je ale již nyní psychicky na dně o babičku se stará přes rok, babičce sice opravdu nic není jen je dost sobecka a Mamka ji to trpí ... nyní je ale situace taková, ze si Mamka nemůže odskocit ani na 5 minut mimo místnost kde je babička, jinak ji babi volá, musí se na ni každých 5 minut chodit dívat pokud jde třeba jen na zahrádku ... ve své podstatě babičce vůbec nic není, nebere žádné léky a na svůj věk je zdravá, pouze chce aby bylo vše podle ni, jako cely život. Mamce jsem říkala, ze to nezvládne, ze to není v lidských silách, což vi ale o možnosti někam babičku dat nechce moc slyšet, nemohla by žít s vycitkami .. babička není soudna a ikdyby se Mamka hroutila tak hlavně musí byt postaráno o ni ... nevím jak se k tomu postavit a co dělat, ale toto mamku psychicky zničí ... děkuji za odpověď

Nedá se nic dělat, maminka si svou cestu musí vyzkoušet, uvidí. Sama vnímáte život s výčitkami. TT


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: