Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


péče o babičku

18.6.2012 | kristýna Schusterová

Dobrý den, chtěla jsem Vás požádat o radu. Moje 86 babička nyní leží na LDN v Krči, myslím si že trpí silnou stařeckou demencí ...někdy má světlé dny někdy naopak. Jak rodina tak lékaři se shodují, že není schopna se sama o sebe postarat. Babičce sháním nějaký pěkný pečovatelský dům, ale mám strach, co když podepíše v nemocnici revers a bude chtít žít sama ve svém bytě ?? Nemám čas ani prostředky,abych jí zajistila 24 hodinovou péči ??

Babička právně nemá omezení způsobilosti k právním úkonům, tudíž, když se rozhodne, že by chtěla žít ve svém bytě, tak to tak bude. Ale mluvili jste o tom spolu? Hovořila babička o tom, že nechce do domu s pečovatelskou službou? Velký rozdíl mezi domem s pečovatelskou službou a zavedenou pečovatelskou službou do bytu ani není. Služba je podobná, jen bytové podnímky jsou odlišné. Co se týká financí, babička pobírá starobní důchod a má zajištěný příspěvek na péči?


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: