Poradna

Na vaše dotazy odpovídá MUDr. Tamara Tošnerová /psychiatr/. Tíží vás péče o vašeho staršího blízkého? Napiště, zeptejte se, případně i anonymně. Ne vždy je možno odpovědět konkrétní radou, většinou lze doporučit jen směr hledání. Ptáte se na problém týkající se péče o staršího dlouhodobě nemocného člověka, či na problém související se stářím? Pokud dotaz nesouvisí s problematikou stáří, obraťte se na jiné poradny, nenáleží sem a budou mazány.  Mazány budou rovněž pokusy o dotazníkové akce.


Péče o babičku

3.8.2012 | Lucie Wolfová

Dobrý den,moje babička trpí Alzheimrovou chorobou, je jí 81 let,mám jí doma a starám se oní. Nemá o nic zájem,nechce se do ničeho zapojit, jen tak sedět a bloumat myslí.Moc mě to trápí a nevím jak jí pomoct, trošku se vrátit do života. Vše jí říkám jakomého 2 letému synovi, aby se šla najíst, umejt atd,ona to udělá po té co jí to řeknu. Je nějaká šance jí trošku povzbudit k životu,aby jen tak neseděla, nezapojuje se do hovoru,nechce mluvit,když příjde někdo z rodiny na návštěvu ani je nevnímá. Děkuju za radu

Existuje svépomocné sdružení pro rodinné příslušníky starající se o postižené Alzheimerovou chorobou, podívejte se na naše stránkách na odkaz a zkuste se s nimi spojit. Je otázkou, zda v místě, kde žijete, je k dispozici například denní stacionář pro toto onemocnění, který bý mohla navštěvovat /byla tam odvezena/ a mohla být zapojena do aktivizačních programů, což by bylo inspirací i pro vás. (T.T.)


Family Point - místo pro rodinu

Obsah našich stránek je pouze doporučující povahy. Každý případ je třeba hodnotit individuálně, a proto nelze námi uveřejněné názory přejímat bez posouzení konkrétní situace. Vždy se poraďte s ošetřujícím lékařem.


partneři: